TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

Pożar w szkole. Ewakuowano 185 osób

LEŻAJSK. Policjanci wyjaśniają okoliczności pożaru, jaki wybuchł w pomieszczeniu kotłowni Zespołu Szkół w Dębnie. Ewakuowano 185 osób, nikomu nic się nie stało.

Wczoraj ok. godz. 11, dyżurny leżajskiej komendy został powiadomiony o pożarze w Zespole Szkół w Dębnie. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia ustalili, że do pożaru doszło w kotłowni szkoły. Strażacy oraz policjanci pomogli w ewakuacji 185 osób - dzieci i nauczycieli przebywających w tym czasie w budynku. 
 
Po zakończeniu akcji gaśniczej funkcjonariusze oraz biegły z zakresu pożarnictwa ustalili, że w szkole spłonęła instalacja grzewcza wraz z armaturą oraz instalacja elektryczna znajdująca się w kotłowni szkoły. Uczniowie wraz z nauczycielami w porę opuścili miejsce zagrożenia i powiadomili służby ratownicze. Dyrektor szkoły wycenił straty powstałe w wyniku pożaru na ok. 40 tys. zł.
 
Zabezpieczone przez funkcjonariuszy ślady kryminalistyczne zostaną poddane ekspertyzie, która pozwoli wyjaśnić przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.
Czytaj dalej...

Odpowiedzą za posiadanie narkotyków

PRZEWORSK. LEŻAJSK.

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Podczas przeszukania w mieszkaniu 18-latka funkcjonariusze znaleźli marihuanę. Dodatkowo mężczyzna odpowie również za przywłaszczenie telefonu. 

W piątek policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Z uzyskanych informacji wynikało, że 18-letni mieszkaniec Przeworska posiada marihuanę, którą przechowuje w domu. Policjanci pojechali do mieszkania 18-latka, a w trakcie przeszukania znaleźli woreczek z zawartością suszu roślinnego. Wstępne badanie potwierdziło, że to marihuana.

Funkcjonariusze ustalili również, że młody mężczyzna podejrzewany jest także o inne przestępstwo - przywłaszczenia telefonu komórkowego o wartości 800 zł. Okazało się, że 18-latek znalazł telefon, a następnie sprzedał go w lombardzie.

18-latek usłyszał zarzut posiadania niedozwolonych środków odurzających oraz przywłaszczenia telefonu komórkowego. Młody mieszkaniec Przeworska usłyszał zarzuty i przyznał się do popełnionych przestępstw. 

Również policjanci z komisariatu w Nowej Sarzynie (pow. leżajski) podczas przeszukania mężczyzny znaleźli przy nim marihuanę. 28-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Mężczyzna usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa.

Policjanci z Nowej Sarzyny patrolujący ulice miasta zauważyli, że 28-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego zachowywał się dziwnie na widok patrolu. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać mężczyznę i go przeszukać. Okazało się, że 28-latek miał przy sobie woreczek z marihuaną.

28-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, a dzisiaj przedstawiono mu zarzut popełnienia przestępstwa z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Czytaj dalej...

Znaleziono zwłoki mężczyzny

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności śmierci 48-letniego mieszkańca Przeworska, którego ciało zostało znalezione w jednym z lokali na terenie miasta.

Wczoraj, około godz. 14:30, dyżurny przeworskiej komendy został powiadomiony o znalezieniu zwłok mężczyzny w jednym z lokali na terenie Przeworska. Funkcjonariusze wraz z prokuratorem zabezpieczyli ślady, które posłużą do wyjaśnienia okoliczności śmierci 48-latka.

Na polecenie prokuratora zwłoki przewiezione zostały do prosektorium, gdzie wykonane zostaną szczegółowe badania.

Wstępnie wykluczono udział osób trzecich.


Trwa postępowanie mające ustalenić przyczyny i okoliczności zgonu mężczyzny. 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Lokalne wiadomości

Ustawienia

O nas

Śledź nas