TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

Chciał się rzucić pod pociąg

PRZEWORSK. 28-letni mężczyzna chciał rzucić się pod pociąg. Został uratowany dzięki wspólnym działaniom policjantów, dyspozytora Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, funkcjonariuszy Służby Ochrony Kolei i ratowników medycznych.

Dyspozytor WCPR powiadomił dyżurnego policji w Przeworsku, że odebrał telefon od mężczyzny, który chce się rzucić pod pociąg. Z informacji przekazanej policjantom wynikało, że mężczyzna znajduje się na torach kolejowych w jednej z podprzeworskich miejscowości. 

Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Dyżurny policji powiadomił o zdarzeniu SOK w Przeworsku i na bieżąco wymieniał informacje z WCPR oraz pogotowiem ratunkowym. Dzięki temu po kilkunastu minutach ustalono miejsce, w którym znajdował się mężczyzna. Patrol policji odnalazł stojącego przy torach 28-latka kilka minut przed przejazdem pociągu. 

Funkcjonariusze przekazali mieszkańca powiatu przeworskiego załodze pogotowia ratunkowego.

Mężczyzna trafił do szpitala.

Czytaj dalej...

DW 835 będzie zamknięta przez ogólnopolską paradę Turków

PRZEWORSK. W najbliższą niedzielę na drodze wojewódzkiej nr 835 w miejscowościach Gniewczyna Łańcucka i Gniewczyna Tryniecka wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Maję one związek z obchodami XXIII Podkarpackiej oraz XII Ogólnopolskiej Parady Straży Wielkanocnych „Turki 2015”.

W niedzielę w Gniewczynie Łańcuckiej i Trynieckiej odbędzie się impreza o charakterze społeczno-religijnym pod nazwą XXIII Podkarpacka oraz XII Ogólnopolska Parada Straży Wielkanocnych „Turki 2015”. W imprezie swój udział zapowiedziało ponad dwa tysiące uczestników. Organizacja tak dużej imprezy wiąże się z utrudnieniami w ruchu pojazdów. 

W trakcie przemarszu Turków droga wojewódzka nr 835 w godz.10.20 - 11 oraz 12.30 - 13.45 będzie całkowicie zamknięta.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą policjanci z Sieniawy i z wydziału ruchu drogowego przeworskiej komendy. Na ten czas funkcjonariusze zorganizowali objazdy w obu kierunkach drogami powiatowymi przez miejscowości Gorliczyna - Chałupki - Jagiełła - Wólka Pełkińska do drogi krajowej nr 77.

 

Policja apeluje do zmotoryzowanych o ostrożność i bezwzględne stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy.

Czytaj dalej...

Zderzyły się trzy samochody. Są utrudnienia na drodze

PRZEWORSK. Policjanci pracują na miejscu wypadku, do którego doszło około godz. 17 w Przeworsku na ul. Lwowskiej. Zderzyły się tam trzy samochody - dwa dostawcze i osobówka. Jedna osoba została ranna. Ruch na drodze krajowej nr 4 (relacji Rzeszów - Przemyśl) odbywa się wahadłowo. 

 Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca osobowego renault zatrzymał się, by skręcić w lewo w niedozwolonym miejscu przez podwójną ciągłą. Wtedy w jego tył uderzył samochód dostawczy, a w niego kolejny. Jedna osoba została lekko ranna. Ruch na tym odcinku krajowej "czwórki" odbywa się wahadłowo.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Lokalne wiadomości

Ustawienia

O nas

Śledź nas