TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

Uszkodzili elewację szkoły, grozi im do 5 lat więzienia

PRZEWORSK. Policjanci z wydziału kryminalnego ustalili sprawców uszkodzenia elewacji budynku jednej ze szkół w gminie Przeworsk. Jak się okazało, odpowiedzialnymi za to przestępstwo są mieszkańcy Przeworska: dwaj 18-latkowie i 17-latek. Dwóch młodych mężczyzn za swoje czyny odpowie przed sądem karnym, natomiast nieletni odpowie przed sądem rodzinnym.

Na początku stycznia br. dyrektor jednej ze szkół znajdującej się na terenie gminy Przeworsk zawiadomiła o uszkodzeniu elewacji budynku szkoły, rynien, parapetów oraz instalacji odgromowej. Poniesione w wyniku przestępstwa straty wyceniono na kwotę ponad 4 tys. zł.

Policjanci rozpoczęli postępowanie w tej sprawie, zmierzające do ustalenia sprawcy przestępstwa. Wykonane przez funkcjonariuszy czynności pozwoliły wytypować osoby odpowiedzialne za uszkodzenie mienia.

 Mężczyznom za uszkodzenie mienia grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Czytaj dalej...

Pacjent szpitala miał przy sobie narkotyki

LEŻAJSK. Zarzuty posiadania środków odurzających usłyszał w środę 23-letni mieszkaniec Leżajska. Mężczyzna, przy którym personel szpitala ujawnił zakazaną substancję, został zatrzymany przez leżajskich policjantów. Tester narkotykowy potwierdził, że biały proszek, który miał przy sobie, to mefedron.
 
Ordynator jednego z oddziałów leżajskiego szpitala poinformował oficera dyżurnego komendy policji w Leżajsku o tym, że personel u jednego z jego pacjentów ujawnił woreczek z zawartością białego proszku. Natychmiast skierowano tam patrol policji. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami 23-latek przyznał się, że ujawniony przy nim biały proszek to narkotyk. Wykonany przez policjantów test potwierdził, że jest to mefedron, którego posiadanie i handel jest przestępstwem. Jeszcze wczoraj 23-latek z Leżajska usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.
 
Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku pod nadzorem miejscowej prokuratury.
Czytaj dalej...

Jedna noc, trzy włamania

LEŻAJSK. Policjanci zatrzymali 28-latka, który jednej nocy dopuścił się trzech przestępstw. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Będzie odpowiadał w warunkach recydywy, więc grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z leżajskiej komendy ustalili, że 28-letni mieszkaniec Leżajska, w ciągu zaledwie jednej nocy dopuścił się trzech włamań. Sprawca najpierw włamał się do piwnicy, skąd zabrał metalowy łom. Potem próbował włamać się do mieszkania, wykorzystując skradzione wcześniej narzędzie. Chciał też dostać się do zaparkowanego na jednej z ulic Leżajska samochodu osobowego. Podczas prób włamania do mieszkania i samochodu mężczyzna wyrządził szkody, które właściciel oszacował na 1200 zł.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Okazało się, że podejrzany w przeszłości odbywał już karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Z uwagi na ciąg przestępstw oraz recydywę, mężczyźnie grozi surowa kara, nawet do 15 lat pozbawienia wolności.
 
Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku pod nadzorem miejscowej prokuratury.
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Lokalne wiadomości

Ustawienia

O nas

Śledź nas